Farba do tlačiarne

Farby do tlačiarne

Pri ponuke na aktuálnom trhu s tlačiarňami je ťažké vybrať tú najvhodnejšiu. Po kúpe a používaní tlačiarne prichádza v zásade vždy jeden problém. Tento problém je, keď sa, ľudovo povedané, minie farba do tlačiarne.

Riešenie tohto problému v zásade nie je zložité. Najjednoduchšie riešenie je objednanie si farby do tlačiarne prostredníctvom internetového eshopu alebo zájsť do kamennej predajne.

Farba do tlačiarne nie je univerzálna

Farba do tlačiarne

Pri správnom výbere farby do tlačiarne treba brať do úvahy hlavne dva faktory. Prvým je technológia, vďaka ktorej sa farba dostáva na papier a druhým je výrobca tlačiarne. Ohľadom technológie je tu viacero možností. Najčastejšie sú v domácnostiach využívané cartridgové atramentové tlačiarne alebo laserové tlačiarne, medzi menej používané patria LED – diódové, ihličkové alebo termosublimačné.

Ďalším dôležitým faktorom keď výbere farbu do tlačiarne je výrobca a model tlačiarne. V širokej ponuke nášho eshopu ponúkame farby do tlačiarne väčšiny výrobcov dostupných na našom trhu. Jedná sa o značky ako Epson, HP, Canon, Lexmark, Brother, Samsung, Dell, Oki, Olivetti, Xerox a iné u nás predávané značky.


----> Kompletná ponuka farieb do tlačiarne <----


Rovnako dôležitým faktorom pri výbere farby do tlačiarne je aj konkrétny model tlačiarne. Iba zriedka sa stáva, že jedna farba do tlačiarne je vhodná do viacerých typov zariadenia, hoci aj od rovnakého výrobcu. Z tohto dôvodu je dôležité objednávať správny typ farby do tlačiarne, nie len správnu značku. Ak nechcete riskovať poškodenie tlačiarne, životnosť tlačiarne alebo zníženie kvality tlače, odporúčame kupovať originálne náplne.

Kompatibilné farby do tlačiarne a ich využitie

Pokiaľ chcete ušetriť, môžete siahnuť po kompatibilnej náhrade. Pri tomto type farby do tlačiarne sa jedná o náplň za nižšiu cenu, ktorá je však podporovaná výrobcom. Tieto náplne majú väčšinou buď väčší objem, alebo rovnaký ako originál za nižšiu cenu. Toto všetko bez výraznej straty kvality tlače.

Niekedy sa spotrebitelia uchyľujú k dopĺňaniu farby do tlačiarne v domácich podmienkach. Toto sa veľmi neodporúča vzhľadom na možné poškodenie tlačiarne a aj stratu záruky na zariadenie. Použitie nevhodnej farby výrazne skráti životnosť tlačiarne. Výhodnejšie a bezpečnejšie je použitie kompatibilnej farby do tlačiarne, ktorú ponúkame aj v našom eshope za výhodné ceny.