Rozhodli sme sa Vám priniesť novinku na našom e-shope v podobe blogu. Chceli by sme Vám priblížiť našu firmu, hlavne ak sa rozhodujete prečo by ste si mali vybrať práve OfficeLand pre zásobovanie vašej kancelárie. Budeme Vám prinášať informácie o novinkách, ktoré nájdete na našom e-shope. A priblížime Vám tovar, na ktorý sa nás najčastejšie pýtate a potrebujete poradiť s výberom.

Ako prvú tému blogu sme si zvolili rozhovor s konateľom firmy Petrom Ďurianom, ktorý porozpráva o vzniku firmy, jej vývoji a novinkách, ktoré by rád priniesol pre zákazníkov. Tiež sme sa pýtali ako to on vidí so silnými stránkami pri nákupe u nás a či bude nejaká oslava 15. narodenín firmy :)

Veríme, že sa dozviete o nás viac a blog bude pre všetkých návštevníkov e-shopu prínosom. Postupne pribúdajúce články a rozobrané témy vám pomôžu zorientovať sa v širokej ponuke e-shopu. 

Teraz už spomínaný rozhovor ...

 

Tento rok OfficeLand oslávi 15. narodeniny. Čakali alebo plánovali ste fungovanie firmy do tak vzdialenej budúcnosti, keď ste ju zakladali?

Určite som už pri zakladaní firmy mal víziu a veril, že to bude na dlho. Myslím, že keď to človek nemyslí vážne a nedá do svojho rozhodnutia všetko, tak je to už od začiatku odsúdené na neúspech. Veril som a verím, že OfficeLand má čo ponúknuť svojim zákazníkom a vie si vytvoriť a udržať svoju klientelu.

Ako sa firma v priebehu rokov menila? Pribudla nejaká služba alebo tovar, ktorému ste sa pôvodne ani nechceli venovať?

Už od vzniku spoločnosti v roku 2002 som chcel vytvoriť spoločnosť, ktorá sa bude zaoberať predajom kancelárskych potrieb cez internet. (Elektronický obchod ma nadchol už pri mojom štúdiu a na túto tému som písal aj diplomovú prácu) Spočiatku to bola ponuka len základných kancelárskych potrieb a techniky. Neskôr pribudla kategória náplne do tlačiarní (tonery, cartridge, pásky), Následne sme zaradili aj alternatívne tonery, lebo ich cena bola polovičná ako originálov a to zákazníkov upútalo. Neskôr sme sa stretli s požiadavkou na dodávku aj občerstvenia, čistiacich prostriedkov a hygienických potrieb. Potom sme mali dotazy na produkty s potlačou loga – kalendáre, diáre, šanóny... a tak asi pred 7 rokmi sme rozšírili ponuku o reklamné predmety (sortiment cez 10.000 produktov). V roku 2016 sme rozšírili ponuku o cenovo zaujímavú PC techniku refurbished a remarketed.

Začiatkom marca 2017 sa OfficeLand presťahoval do väčších priestorov. Prešiel už nejaký čas... ako hodnotíte toto rozhodnutie? Čo od nových priestorov očakávate?

Bolo to už štvrté presťahovanie. Tovaru pribúda a aj keď je OfficeLand stále e-shop, tovar, ktorý máme k dispozícii na prevádzke, sa nám rozširuje a nebol už dostatok priestoru na komfortné fungovanie a prístup k tovaru pre zákazníkov ale rovnako aj pre nás.

Prioritou firmy je rýchle dodanie tovaru zákazníkovi. Preto je aj väčší priestor nevyhnutný, aby sme mali tovary, ktoré zákazníci často požadujú okamžite k dispozícii.

Máme väčší priestor aj na prípravu tovaru na expedovanie a už to nevyzerá ako by sme sa práve sťahovali. V starých priestoroch bolo už pri vchode do firmy toľko škatúľ, že sa zákazníci báli aj vojsť.

Plánujete nejaké zmeny v rámci e-shopu officeland.sk? Nový tovar? Nový dodávatelia?

Som otvorený novým nápadom a výzvam tak určite nejaký nový tovar bude. Už dlhodobejšie mám v pláne rozšíriť ponuku o taliansky kancelársky nábytok vyššej kategórie. Verím, že už tento rok niečo zaradíme do ponuky a nájde si aj na Slovensku svojich zákazníkov.

 

 

 

Čo považujete za silné stránky Vašej firmy? Vidíte niekde nejaké slabiny, na ktoré by ste sa v najbližšom období radi zamerali?

Silnou stránkou OfficeLandu je široká ponuka tovarov. Máme aktívnych 35.000 položiek z ktorých väčšinu vieme naskladniť do 24 hodín. Máme široké portfólio dodávateľov a aktualizujeme tovary na dennej báze. Sme malá firma a tak pristupujeme k zákazníkom individuálne. Ak si zákazník vyžaduje niečo, čo nenašiel na stránke, snažíme sa mu nájsť tovar, ktorý potrebuje, prípadne ponúkame alternatívu. Požiadavky zákazníkov sa snažíme riešiť okamžite, pridávame požadované tovary na stránku, zlepšujeme nákupný proces. Skrátka, chceme mať našich zákazníkov ako dlhodobých partnerov.

Slabinou je určite logistika mimo BA. Sme malá firma a nemáme mimo Bratislavy žiadnu pobočku. V Bratislave a okolí vybavujeme objednávky nasledujúci pracovný deň a väčšinou zadarmo, lebo limit na bezplatnú objednávku je myslím pre každú firmu hravo splniteľný. Mimo BA je to o deň dlhšie (preprava kuriérom). V BA tovar rozvážame vlastným rozvozom a tovar je dodaný na miesto a v čase, keď to zákazníkovi vyhovuje. Vieme, že šofér je slušný a s tovarom zaobchádza tak, aby sa nepoškodil. Mimo BA je to už trochu mimo nás a nie každý doručovateľ sa správa k tovaru ako ku svojmu + poplatky za kuriéra sú aj napriek nášmu výraznému zníženiu aj tak značné, v porovnaní s firmami lokálnymi.

Prečo by si mali vybrať zákazníci tovar práve z e-shopu officeland.sk? A prečo by sa k Vám mali vrátiť a nakupovať pravidelne?

OfficeLand je zdravá a spoľahlivá slovenská firma s 15 ročnou históriou.  Zákazníci sú s našimi službami spokojní, o čom svedčia aj hodnotenia a certifikáty spokojnosti od porovnávačov – Heureka, Pricemania, Najnakup. Máme v ponuke široké portfólio tovarov a väčšinou máme v ponuke niekoľko alternatív tovaru. Snažíme sa ponúkať tovary dobrej kvality a za rozumnú cenu. Myslím si, že keď si zákazník porovná našu ponuku tovarov a ceny, ktoré ponúkame + vyskúša si naše služby, tak sa k nám  vráti. Ďalšou motiváciou je zaradenie nášho vernostného programu. Tento program automaticky pridelí zákazníkovi zľavovú hladinu na základe jeho odberov u nás. Stačí, ak si niekto u nás nájde napríklad tonery a kancelársky papier, kde máme skutočne veľmi dobré ceny a spraví si na nich objem a už môže nakupovať aj všetko ostatné so zaujímavou zľavou.

Plánujete oslavu k narodeninám firmy?

Určite áno, ale ešte neviem akú :D

Zmenilo založenie firmy a jej vedenie a starostlivosť o zákazníkov nejako Vás ako človeka? Dalo Vám to niečo?

Za tie roky som sa stretol s veľa zákazníkmi a dodávateľmi a myslím, že máme so všetkými veľmi dobré, až priateľské vzťahy. Niekedy som chcel všetko hneď a rýchlo.  Potom som sa dostal viac do styku s programátormi a to ma naučilo trpezlivosti. Už viem, že väčšie zmeny na e-shope musím plánovať a riešiť s veľkým predstihom, aby som nebol nemilo prekvapený.

Samotný chod firmy je obrovský záväzok. Sú mesiace horšie aj lepšie a biznis nie vždy je v číslach ako by si človek predstavoval. Spokojní zamestnanci, zákazníci a dodávatelia sú pre mňa základom. Mojou prioritou je vždy na 100% plniť svoje záväzky. Boli chvíle, keď som si povedal, že už sa mi ďalej nechce a neoplatí sa mi to. Vtedy je dôležité to prekonať, preniesť sa cez zlé obdobie a mať pri sebe ľudí, o ktorých sa môžem oprieť. 

 

Tím OfficeLand