Do našej ponuky sme v auguste zaradili zrnkovú a mletú kávu z bratislavskej pražiarne Daily Coffee. Desať druhov kávy pochádzajúcich z rôznych krajín sa vyznačujú svojou kvalitou, príjemnou arómou a chuťou. Vdaka tomu, že káva sa praží priamo v Bratislave môžeme zaručiť, že k Vám doručíme absolútne čerstvvú kávu. Prečo sa oplatí vyskúšať kávu od Daily Coffe a ako si ju pripaviť sme sa opýtali najkompetentnejších priamo z pražiarne. Kompletnú ponuku káv od Daily Coffee nájdete TU.

 

 

Ako by ste v skratke charakterizovali kávu od Daily Coffee? Prečo si vybrať Vašu kávu?

Už názov napovedá, že našu kávu môžete piť denne. Najvystížnejšou charakteristikou je určite čerstvosť a individuálny prístup. Ponúkame viacero druhov káv z rôznych krajín sveta, ktoré sú typické rozmanitosťou chutí, takže vyhovieme každému správnemu milovníkovi kávy.

Poraďte nám ako pripraviť kávu od Daily Coffee aby bola jej chuť a aróma čo najlepšia? 

V Daily Coffee sa snažíme ľuďom hovoriť, že nestačí mať kvalitnú čerstvo upraženú kávu. Podstatnou súčasťou toho, aby v závere káva mala želanú chuť je aj správna výbava, príslušenstvo a jeho nastavenie. Kávu je možné pripraviť viacerými spôsobmi. Celý proces môžme rozdeliť na mletie a samotnú prípravu. Skutoční „kávičkari“ sa radi učia novým spôsobom ako kávu pripraviť čo najlepšie aj v domácom prostredí, vtedy siahajú po moka kanvičke, chemexe (sklenená kanvica s filtrom), french presse, aeropresse, džezve, vakuum pote. Najčastejšie sa však používajú pákové stroje a kávostroje. Príprava je potom už iba jednoduchým úkonom, z ktorého sa stane každodenný rituál, na ktorý sa budete doslova tešiť. 

Máte nejaké triky či overené postupy pri jednotlivých druhoch káv z Vašej ponuky?

Postupy pri príprave kávy sú vždy rovnaké, je potrebné sa naučiť pracovať s prístrojom, na ktorom kávu pripravujete a predovšetkým dbať o jeho servis. Ľudia sa často sťažujú, že aj napriek tomu, že postup pri príprave kávy dodržali tak ako inokedy, káva vzhľadovo, arómou ani chuťou nie je vhodná. To môže spôsobiť práve zanedbaná údržba kávostroja. Pracovať sa dá s množstvom kávy, vody, pridaním ďalších ingrediencií ako mlieko, alkohol, koreniny a pod.

Keď niekto uvažuje nad prechodom od instantnej kávy k príprave zrnkovej kávy. Ktorú kávu by ste odporučili? Ktorá je natoľko lahodná, že návrat k instantnej káve už nebude prichádzať ani do úvahy?

Prechod od instantnej kávy k čerstvo uprženej zrnkovej alebo namletej káve je naozaj bezbolestný a veľmi prirodzený. Mnohí kávičkári ho dokonca zažívajú denne. V kaviarni Vám predsa nenaservírujú instantnú kávu, ale kávu vyššej kvality.Už to je istým spôsobom prechod z instantnej k praženej káve, ktorý si možno ani neuvedomujeme. Najčastejšie je to zmes arabicca káv alebo v tých lepších kaviarňach konkrétny druh. V Daily Coffee patrí k najobľúbenejším Brasil, Costa Rica či Guatemala. Ak chcete piť dobrú kávu aj doma, stačí iba trochu pátrať po lepšom kávostroji a kupovať si kvalitnú čerstvú kávu a na instantnú si ani nespomeniete. Dokonca to prospeje vášmu zdraviu. 

Ktorú kávu ste ponúkli zákazníkom ako prvú a ktorá pribudla do Vašej ponuky ako posledná?

Jedným z prvých druhov káv, ktorý sme zákazníkom ponúkli bola káva Brasil. Brazília patrí ku krajinám s najväčšou produkciou kávy a tento druh je obľúbený aj vďaka sladkosti a tónom čokolády, ktorá je v nej výrazne cítiť. Ponuka rôznych druhov káv sa postupne rozrástla a v súčasnosi v Daily Coffee môžete nájsť už desiatu z Mexika.

Ktorá káva je najobľúbenejšia vo Vaše firme a ešte aj dnes Vám urobí radosť jej vôňa pri pražení či mletí?

Každý druh kávy je iný, každý má iné vlastnosti. Zaujiímavé sú napríklad africké druhy káv – Kenya, Ethiopia, Burundi, Tanzania, v ktorých voni a chuti sa odzrkadľuje exotickosť prostredia, z ktorého ich zrná pochádzajú. Ak má niekto rád vôňu čerstvo namletej kávy, vie si predstaviť ako nám často býva pri práci v pražiarni príjemne.

 

Tím OfficeLand