Pokiaľ hľadáte kvalitný papier ako základ pre vašu propagáciu pred zákazníkmi či partnermi, určite vám odporučíme Color Copy. Tento papier povzdvihne vaše vizitky, letáky, brožúry či výročné správy opäť na vyyššiu úroveň. Color Copy bol prvý papier vytvorený hlavne pre využitie v systémoch farebnej laserovej tlače. Color Copy vďačí za svoj úspech nasledovným vlastnostiam:

 • Špeciálne upravený povrch - Vynikajúci prenos tonera/obrázku pre výnimočnú kvalitu tlače

Špeciálna úprava povrchovej vrstvy dáva papieru vynikajúci elektrický odpor a zabezpečuje brilantnú reprodukciu farieb.

 • Prvotriedna formácia - Rovnomerný prenos tonera

Hladký povrch hárku je možné dosiahnuť len vďaka distribúcii vlákien, inak môže dôjsť ku škvrnitej kvalite obrázku.

 • Perfektne riadená vodivosť - Potlač vysokej kvality, výnimočné podávanie

Vodivosť papiera podmieňuje miera vlhkosti a soli. Ak je vlhkosť príliš nízka, dôsledkom je vysoká hladina statického elektrického nabitia. Hárky papiera sa lepia dokopy a týmto rýchlo spôsobujú zasekávanie a slabú kvalitu tlače. Ak je vlhkosť príliš vysoká, toto sa odzrkadlí na kvalite prenosu tonera na povrch papiera.

 • Presne nastavená hladkosť - Ideálny prenos obrázku, vynikajúce uchytenie pri podávaní papiera

Nedostatok hladkosti papiera vedie k nerovnomernému profilu a zlej distribúcii farby. Ak je papier príliš hladký, zasekne sa v podávacej časti kopírovacieho stroja.

 • Vynikajúca plochosť - Vynikajúce vlastnosti podávania pri tlači, kopírovaní a pre ďalšie použitie

Plochosťou sa rozumie, ako rovno leží hárok papiera pred a po kopírovaní. Vynikajúci výsledok je možné dosiahnuť len za pomoci riadeného sušenia v procese výroby papiera.

 • Znížené opotrebenie zariadenia - Vysokokvalitné suroviny ochraňujú vaše zariadenia

Pri výrobe papiera Color Copy sa nepoužívajú žiadne abrazívne materiály. Toto umožňuje predchádzať poškodenia mechanických častí tlačiarne.

 • Vysoká stálosť na svetle - Dlhodobá ochrana voči blednutiu farieb

Čím je stálosť na svetle vyššia, tým je efektívnejšia ochrana voči vyblednutiu. Na dosiahnutie ideálnej stálosti na svetle sa do Color Copy pridávajú okrem celulózy vysokej kvality aj špeciálne farebné pigmenty a optické zjasňovače.

Nájdete u nás rôzne druhy a širokú ponuku gramáží tohto papiera.

Color Copy coated silk

Papier s hodvábnou úpravou je schopný vylepšiť celkový dojem výročných správ, brožúr a letákov. Papier, ktorý má nie len vynikajúcu kvalitu, ale taktiež vyzerá vynikajúco. Určite podnieti čitateľov a podnieti ich, aby si dokument prečítali.

Color Copy coated silk má natieranie zvlášť prispôsobené farebnej laserovej tlači a dáva papieru elegantný hodvábny vzhľad. Tieto vlastnosti sú nielen pastvou pre oči, ale sú aj príjemné na dotyk.

Color Copy coated glossy

Digitálna tlač ponúka mnohé výhody v zmysle jednotlivých riešení a malých zákaziek letákov, výročných správ a brožúr. Kombinácia vynikajúceho papiera s vysokým leskom vám zabezpečí rozhodujúci posun oproti vašej konkurencii.

Color Copy coated glossy má natieranie špeciálne prispôsobené digitálnej laserovej tlači, aby bolo možné vytvoriť jedinečný efekt lesku. Môže sa používať v laserovej tlači na vytvorenie výtlačkov vynikajúcej ostrosti na oboch stranách papiera.

Zaobchádzajte dobre s vašim papierom a využite jeho výhody

Papier je produkt vysokej kvality a je extrémne citlivý. Na získanie najlepších výsledkov tlače existuje nejedna rada alebo trik, ktoré môžete využiť. Tieto sme pre Vás zosumarizovali:

 • Nerovnomerné vyfarbenie spôsobené vlhkosťou

Príčina: Papier je príliš vlhký. Tento nadbytok vlhkosti zamedzuje papieru, aby sa elektrostaticky nabil. Toto potom vedie k tomu, že na papier sa počas tlače prenesie nedostatočné množstvo tonera.

Riešenie: Predtým ako balík otvoríte, nechajte mu nejaký čas, aby sa aklimatizoval na teplotu v tlačovej miestnosti. Toto predovšetkým platí pre prípad, ak je papier skladovaný v chladných podmienkach. V tomto prípade e pred použitím potrebný čas na aklimatizáciu 12 až 24 hodín. Okrem hore uvedeného je potrebné mať na pamäti, že balík by mal byť otvorený až tesne pred tlačou.

 • Čiastočne nepotlačené miesta

Príčina: Vlhkosť papiera nie je dostačujúca. Dôsledkom tohto má nedostatočnú vodivosť, čo je potrebné pre prenos tonera počas tlače. Papier má príliš veľký elektrický odpor - zostatkový elektrický náboj spôsobuje to, že častice z tonera sú od papiera odpudzované počas nasledovných aplikácií farieb.

Riešenie: Ak je prostredie príliš suché, papier stráca vlhkosť. Preto by papier nemal byť odbalený až do doby tesne pred tlačou. Druhý možný zdroj problému: keď sa potláča na oboch stranách, papier prešiel už raz fixačnou jednotkou, kedy bol potláčaný na prvej strane a toto, pri taviacej teplote 200˚C odstránilo časť vlhkosti papiera. Odporúčame, aby problematickejšia strana (s vyšším farebným pokrytím) bola potlačená vždy ako prvá.

 • Nepotlačené miesta

Príčina: Veľmi často dochádza k nepotlačeným miestam, ktoré sú príčinou zvlneného papiera. Ak papier neleží rovno na prenosovom bubne, toner sa neprenesie dobre na tieto miesta.

Riešenie: Otvárajte balík s papierom až tesne pred tlačou. Nechajte balík papiera aklimatizovať na teplotu miestnosti tlače. Ak nie je papier skladovaný správne duplex výtlačky sú často neúplné.

 • Pľuzgierovanie na natieranom papieri

Príčina: Aby bolo možné dosiahnuť vysoký stupeň lesku papiera, natieraný papier má hladený povrch. Pri technológii suchého tonera sa môže vlhkosť odpariť príliš rýchlo aj napriek tomu, že je tlačiareň správne nastavená.

Riešenie: Ak je to potrebné, v prípade použitia natieraného papiera, znížte teplotu ohrevu na tavnom zariadení. Vo všeobecnosti je najlepšie ak sa budete riadiť odporúčaniami výrobcu tlačiarne a ak budete papier správne skladovať.

 

Niekoľko typov, ako dosiahnuť lepšie schnutie farby:

 • Použite minimum vlhčiaceho roztoku
 • Hodnota pH roztoku by nemala byť menšia ako 5.5
 • Za žiadnych okolností by nemalo byť použité príliš veľa koncentrátu vlhčiaceho roztoku
 • Ak je to potrebné použite sušič roztoku
 • Vyhnite sa emulzifikácii farby